УЖАСАН СЦЕНАРИО: Амерички генерал признао да САД заостају за Русијом у нуклеарном арсеналу, па упозорио на катастрофу
БИВШИ заменик начелника штаба америчке копнене војске генерал Џек Кин саопштио је о озбиљним недостацима у нуклеарном арсеналу земље.
Фото: Депоситпхотос
„Морамо да модернизујемо свој нуклеарни арсенал, који је сам по себи обуздавајући фактор и не дозволити нашим противницима подстицај, јер они могу да искористе слабости које виде у нашем нуклеарном арсеналу“, истакао је генерал за „Фокс њуз“.
Кин је потврдио да Сједињене Америчке Државе, заиста, имају „озбиљне слабости“ у овој области. Према његовим речима, Вашингтон заостаје за Москвом у модернизацији ове врсте наоружања, иако се размере арсенала двеју земаља подударају према Споразуму о смањењу стратешког офанзивног наоружања (СТАРТ 3).
Русија завршава десетогодишњи програм за побољшање нуклеарног оружја, док се оно у Сједињеним Америчким Државама налази у жалосном стању.
Генерал је нагласио да ће Сједињене Америчке Државе морати да доведу свој арсенал до стандарда које Москва и Пекинг „сматрају убедљивим“.
Он је додао да Сједињене Америчке Државе заостају за Русијом и Кином и у средствима предвиђеним за не-нуклеарни сукоб. Вашингтон треба да повећа број офанзивних ракета копненог базирања и противбродских ракета, као и да модернизује конвенционално наоружање. У противном би губитничка страна (у овом случају САД) могла да подигне ниво обичног сукоба на нуклеарни.
„То је ужасан сценарио“, истакао је генерал.
Кин је уверен да је модернизација поменутих ратних средставља неодложно питање. Према његовом мишљењу, Пентагон треба да ресетује своје борбене потенцијале како би се прилагодио новим околностима.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПРЕМИНУО ЏОРЏ ШУЛЦ: Бивши амерички државни секретар умро у 100-ој години
07. 02. 2021. у 19:17
ПОЛИТИЧКИ ПОТРЕС У ЕВРОПИ: Мађарска се одвојила од Брисела, огласио се Орбанов министар
07. 02. 2021. у 17:33
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (1)