РУСКИ СЕНАТОР О ПРОТЕРИВАЊУ ДИПЛОМАТА: "Добра лекција осталима - охладиће вруће главе!"
ПРОТЕРИВАЊЕ дипломата који су учествовали у неодобреним протестима у Русији послужиће као добра лекција осталима, рекао је Спутњику заменик председника Комитета за међународне послове Савета федерације Русије Владимир Џабаров.
Фото Д. Дозет
- Врло добро, то ће охладити 'вруће главе' и послужиће другима као добра лекција - рекао је Џабаров.
Такође је истакао да ће бити „потпуно незаконито“ уколико друге земље донесу одлуку о реципрочном одговору на протеривање дипломата.
- Дипломате, против којих је Министарство спољних послова донело одлуку о протеривању, отворено су се мешали у унутрашње послове Русије. Наше дипломате никада се нису мешале у унутрашње послове других земаља - рекао је руски сенатор.
Нешто раније је саопштено да је Русија протерала тројицу европских дипломата – из Немачке, Пољске и Шведске због учешћа у неодобреним протестима који су одржавани у Русији у знак подршке опозиционару Алексеју Наваљном.
Како се наводи, те дипломате ће ускоро напустити територију Руске Федерације. Истовремено, Русија је изразила протест амбасадору Шведске и привременим повереницима послова пољске и немачке амбасаде због учешћа у неодобреним акцијама.
Подсетимо, Симоновски суд у Москви у уторак је донео одлуку да се Наваљном укине условна казна у случају „Ив Роше“ и замени казном од 3,5 године затвора. Убрзо након тога, водеће западне земље, укључујући Сједињене Америчке Државе, Немачку, Француску и Велику Британију, апеловале су на руске власти да ослободе опозиционара.
Неодобрене акције у знак подршке Наваљном одржане су 23. и 31. јануара у различитим градовима Русије.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПУТИН ИГНОРИШЕ БОРЕЛА: Председник Русије неће данас разговарати са првим дипломатом ЕУ
05. 02. 2021. у 08:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
СПРЕМНИ СМО ДА УПОТРЕБИМО НУКЛЕАРНО ОРУЖЈЕ: Стигло жестоко упозорење две државе
РУСИЈА и Белорусија спремне су да употребе сва расположива средства, укључујући и нуклеарно оружје, ради заштите Савезне државе, изјавио је заменик министра спољних послова Русије Михаил Галузин.
09. 06. 2026. у 07:54
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)