ГОРЕ УЛИЦЕ АТИНЕ И СОЛУНА: Димна бомба на полицијске снаге, сузавац и привођења на протестима (ФОТО/ВИДЕО)
УЧЕСНИЦИ протеста у Атини и Солуну против измена Закона о високом образовању, који предвиђа и увођење универзитетске полиције, сукобили су се данас са полицијом.
Фото: Танјуг АП
Група демонстраната је бацила димну бомбу на полицијске снаге испред зграде грчког парламента, на шта је полиција одговорила сузавцем, преноси грчки лист Катимерини.
Друга група демонстраната је бацила црвену боју на Грчку банку у Атини.
У Солуну су демонстранти бацали камење и димне бомбе на полицијске јединице које су такође употребиле сузавац.
Како наводе поједини грчки медији, неки од учесника на протестима су приведени.
Поред студената, учесници на протестима против новог Закона о високом образовању у Грчкој су и синдикати наставника и родитељи.
Они захтевају да Министарство поново размотри одредбе закона посебно ону о оснивању универзитетске полиције, али и о увођењу минималних услова за упис и рокова за завршетак студија.
Како преносе грчки медији, протести се настављају упркос забрани окупљања више од 100 људи због пандемије короне вируса у тој земљи.
(Спутњик)
Препоручујемо
АМЕРИ ОСТАЈУ У НЕМАЧКОЈ: Бајден не да војницима да иду кући, замрзнута Трампова одлука!
03. 02. 2021. у 22:44
УПОРЕЂИВАЛИ ВАКЦИНАЦИЈУ СА ХОЛОКАУСТОМ: Британска полиција ухапсила двојицу мушкараца
04. 02. 2021. у 15:48
У ПОЖАРУ СТРАДАО ЛЕКАР И ТРИ ПАЦИЈЕНТА: Страшна трагедија у ковид болници у Украјини
04. 02. 2021. у 09:34
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)