САН ФРАНЦИСКУ ДОСТА МЕРА: Тужили округ јер не отвара школе
ГРАД Сан Франциско предузео је данас драматичан корак у настојању да децу врати у учионице јавних школа, тако што је тужио сопствени школски округ да би га приморао да отвори школе.
Фото: Пиксабеј
Тужба је била прва те врсте у Калифорнији, а можда и у САД, јер су школски системи под све већим притиском родитеља и политичара да окончају виртуелно учење. Синдикати учитеља у многим великим школским окрузима, укључујући Сан Францисцо, кажу да се неће враћати у учионице док се не вакцинишу.
Градски тужилац је уз подршку градоначелника објавио је да је тужио Одбор за образовање у Сан Франциску и Школски округ Сан Франциска.
У тужби се наводи да школски администратори крше државни захтев који налаже да окрузи усвоје јасан план током пандемије те да понуде наставу у учионици кад год је то могуће.
Држава налаже да тај план мора да постоји, посебно за ученике који су искусили значајне проблеме у учењу због затварања школа.
Препоручујемо
АМЕРИЧКА ВЛАДА ДОНЕЛА ОДЛУКУ: И мигранти без докумената ће моћи да се вакцинишу
02. 02. 2021. у 10:27
БАЈДЕН СЕ СУОЧАВА СА ПОТПУНИМ ХАОСОМ: Мистериозно нестало чак 20 милиона доза вакцина
31. 01. 2021. у 19:53
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)