ЈОШ УВЕК НИЈЕ РАЗГОВАРАО СА СИЈЕМ: Зашто Бајден не жури да контактира кинеског лидера?
ИАКО је од преузимања положаја председника САД Џозеф Бајден контактирао са многобројним светским лидерима, Бела кућа је саопштила да не жури са успостављањем контакта са својим глобалним ривалом Кином.
Фото: ЕПА
Представница Беле куће Џин Псаки изјавила да јој није познато када председник Бајден намерава да се чује са кинеским лидером Си Ђинпингом, али да са Ентони Бллинкеном на позицији државног секретара САД постоје и "други канали комуникације са Кинезима", као и да је комуникација са савезницима и партнерима приоритетна за САД, преноси Ројтерс.
Представник Стејт департмента Нед Прајс истакао је да постоје питања, у која спадају и климатске промене, у оквиру којих је у "националном интересу САД да успоставе ограничену сарадњу са Кином".
Бајденова админситрација још није у потпуности артикулисала своју стратегију према Кини, али је наговестила да ће наставити са оштрим приступом који је имао и бивши председник Доналд Трамп.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (2)