БАЈДЕН НЕЋЕ ОДУСТАТИ ОД БАЛКАНА: Џон Болтон открио шта ће бити главни приоритет САД у региону
БИВШИ саветник за националну безбедност САД Џон Болтон оценио је да нови председник Џо Бајден неће одустасти од Балкана, као и да би "била грешка препустити Балкан Европи".
Фото: ЕПА
- Јако добро се сећам улоге коју је (Бајден) деведесетих преузео у Конгресу поводом конфликта у (бившој) Југославији, посебно у БиХ, али и региону као целини. Не мислим да ће од тога одустати и рекао бих да нам његов избор Викторије Нуланд за трећу главну позицију у Стејт департменту, некога ко је стручњак за Русију, секретар за Европу у време Обамине администрације, показује да када су у питању Русија, Украјина, источна и централна Европа као целина, да ће бити доста пажње, да ће Нуланд водити доста јаку политику. Био бих изненађен да Бајден покуша да делегира одговорност Европској унији. Сматрам да би то била грешка, а бог благословио Ангелу Меркел - рекао је Болтон.
Он је додао да сматра да је питање "од виталног значаја за САД, као и народа на Балкану, да покушају да заврше посао доношења мира и стабилности у региону, како би економски напредак био могућ".
- Сматрам да би то требало да буде главни приоритет и за САД - казао је Болтон.
Препоручујемо
КАДА АМЕРИКА НИЈЕ ЛИДЕР НАСТАЈЕ ХАОС: Ко је Ентони Блинкен, нови државни секретар САД?
29. 01. 2021. у 09:58
БАЈДЕН ОБУСТАВИО ИСПОРУКУ НАОРУЖАЊА: Ф-35 не лети у Саудијску Арабију и УАЕ
28. 01. 2021. у 08:59
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)