ВЕЛИКИ ДОГОВОР МЕРКЕЛОВЕ И ПУТИНА: У Европи би се могла производити руска вакцина „Спутњик Ве“

Новости онлајн

21. 01. 2021. у 13:41

НЕМАЧКА канцеларка Ангела Меркел потврдила је да је у разговору са председником Русије Владимиром Путином изразила спремност за сарадњу на руској вакцини „Спутњик Ве“ (Sputnik V), али да је за то потребна регистрација код европског регулатора.

ВЕЛИКИ ДОГОВОР МЕРКЕЛОВЕ И ПУТИНА: У Европи би се могла производити руска вакцина „Спутњик Ве“

Фото АП

- Заиста сам разговарала са руским председником. Познато је да Русија има вакцину ‘Спутњик Ве’ и рекла сам да ако желимо да сарађујемо, а верујем да уз све политичке несугласице које су тренутно озбиљне, у време пандемије може се сарађивати у хуманитарним областима“, рекла је Меркелова на конференцији за новинаре.

Према њеним речима, да би вакцина могла да се користи у Европској унији и заједнички производи, „мора да добије дозволу Европске медицинске агенције (ЕМА)“.  

- Русија се сада обратила Европској медицинској агенцији. Предложила сам да наш Институт ‘Пол Ерлих’ подржи Русију на овом путу, који захтева ЕМА - додала је Меркелова.

Институт „Пол Ерлих“ у Немачкој одговоран је за одобравање и контролу одговарајућих медицинских производа.

Вакцина „Спутњик Ве“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36

Коментари (0)

КОЈА ЈЕ ЦЕНА СЛОМЉЕНОГ ДЕЧЈЕГ СРЦА? Како су Хрвати, Бугари и Словенци расплакали малишане из Србије