У ПОЉСКОЈ МИНУС 28: Велики део Европе на удару леденог таласа

Биљана Ристивојевић

18. 01. 2021. у 15:40

ВЕЛИКИ део Европе нашао се на удару екстремно ниских температура, због којих су у Варшави попуцале железничке шине и погоршан је квалитет ваздуха због коришћења угља за грејање.

У ПОЉСКОЈ МИНУС 28: Велики део Европе на удару леденог таласа

Фото: АП

У неким деловима Пољске температуре су током протекле ноћи пале и до минус 28 степени Целзијуса, због чега је прошла ноћ регистрована као најхладнија у последњих 11 година.

Упоредо са хладним временом у Варшави и у другим деловима Пољске погоршао се квалитет ваздуха због повећаног ложења угља за грејање и великих количина смога, да су градске власти апеловале на грађане да не излазе из својих кућа.

Према подацима Института за хидрометеорологију у суседној Чешкој, протекле ноћи је измерена најнижа температуре ове године, чак минус 20 степени Целзијуса, док је у понедељак у Орличкој Захори, планинском селу удаљеном око 160 километара од Прага, надомак границе са Пољском, измерено минус 27 степени Целзијуса.

Због великих количина снега, клизавих путева и обореног дрвећа, у Немачкој је потврђен већи број саобраћајних незгода са једним погинулим.

Ниске температуре и хладан ваздушни талас са Арктика захватили су и нордијске земље.

Истанбул се такође забелео под снегом који је паралисао градски саобраћај, преноси АП.

У Грчкој су измерене рекордно ниске температуре, а најхладније је било у региону Западне Македоније, минус 19 степени Целзијуса, наводи се у извештају АНА.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута