ПОГИНУЛИ МОРНАРИ СУ ИЗ УКРАЈИНЕ: Брод потонуо код обале Турске, број жртава порастао на четири
ГУВЕРНЕРИ турске провинције Бартин Синан Гунер саопштио је да су 13 чланова посаде теретног брода „Арвин“, који је потонуо у близини обале Турске, држављани Украјине, а не Русије, како је раније извештавано.
Фото: Фацебоок
- Потонули теретни брод пловио је под заставом Палауа, 13 чланова његове посаде су држављани Украјине - рекао је Гунер преноси телевизија НТВ.
Он је додао да су још два члана посаде пронађена жива и да спасиоци покушавају да дођу до њих.
Губернатор је истакао да је број погинулих морнара порастао на четири.
- Према најновијим подацима, спасено је шест особа, пронађена су четири тела погинулих. Присиљени смо да обуставимо акцију спасавања због лоших временских услова, који су проузроковали потапање брода - прецизирао је Гунер.
Амбасада Русије у Турској такође је саопштила да су запослени у конзуларном одељењу послати у луку Бартин ради координације сарадње са турским властима.
Раније је Гунер изјавио да је у подручју Инкуму потонуо теретни брод и да је покренута акција спасавања 15-так чланова посаде, који су се налазили у три чамца за спасавање.
Спасавање је отежано због лоших временских услова.
(Спутњик)
Препоручујемо
ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ ТУРСКЕ: Погинула два руска морнара, пет чланова посаде спасено
17. 01. 2021. у 14:01
КОЈИ ЋЕ БИТИ БАЈДЕНОВИ ПРВИ ПОТЕЗИ? У среду ступа на дужност, а ове одлуке промениће све
17. 01. 2021. у 09:02
ДРАМА НА ЦРНОМ МОРУ: Потонуо руски брод, у току акција спасавања морнара (ВИДЕО)
17. 01. 2021. у 12:04
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)