ПТИЧЈИ ГРИП У МАЂАРСКОЈ: Наређен одстрел 101.000 пилића на фарми

Биљана Ристивојевић

14. 01. 2021. у 15:58

МАЂАРСКА агенција за безбедност хране наредила је данас одстрел 101.000 пилића због избијања птичјег грипа, објављено је веб страници Агенције.

ПТИЧЈИ ГРИП У МАЂАРСКОЈ: Наређен одстрел 101.000 пилића на фарми

Фото: ЕПА

Одстрел пилића наређен је на једној фарми за производњу јаја у централном делу Мађарске, са заштитном зоном од 10 километара постављеном око фарме, а о одлуци су обавештени међународни партнери, саопштила је Агенција, пренео је Ројтерс.

Последњих недеља птичји грип се појавио на фармама у Немачкој, Француској, Литванији и другим европским земљама, а сумња се да дивље птице шире болест.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала