МОЋНА ЕКСПЛОЗИЈА У НАШОЈ ГАЛАКСИЈИ: Бљесак протутњао Сунчевим системом, могући проблеми са телефонима на Земљи

ВЕЛИКА експлозија догодила се у нашој галаксији, огроман бљесак протутњао је Сунчевим системом, а научници верују да је експлозију изазвала необична, врло моћна неутронска звезда позната као магнетар, али је исто тако могуће да ће данас доћи до проблема у мобилној мрежи широм планете.

МОЋНА ЕКСПЛОЗИЈА У НАШОЈ ГАЛАКСИЈИ: Бљесак протутњао Сунчевим системом, могући проблеми са телефонима на Земљи

Фото: Депоситпхотос

Откриће ове експлозије може помоћи у разумевању гама-зрака, који су део најмоћнијих експлозија у свемиру.

Земљу повремено погађају слаби и кратки гама-зраци, али велике експлозије су ретке, као новооткривена ГРБ200415А, која је емитовала више енергије него Сунце.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (1)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет