КАО ЛЕК ЗА КОРОНУ: У Бугарској продају "на црно" крвну плазму
ЈАВНОСТ у Бугарској је забринута због вести о наводном постојању црног тржишта повезаног са Цовид 19 вирусом , а Нова ТВ у тој земљи извештава о илегалној продаји крвне плазме у земљи, док бугарски стручњаци упозоравају на опасности овакве трговине и наводног лечења.
Фото: В: Данилов
Пандемија је променила нелегално тржиште и учесници на њему сада продају крвну плазму, за коју се наводи да је ефикасан лек за Цовид-19, И чија цена иде и преко 2.500 евра, известила је Нова тв у Бугарској.
Екипа Нове састала се као тобожњи купци са посредницима у тој трговини, у дворишту једне од главних софијских болница
Они започињу са нама разговор, кажемо да желимо да купимо крвну плазму, а они нам кажу да могу да помогну , пренели су извештачи.
Марија Петрова , бугарски експерт за медицинско право сматра те извештаје забрињавајућим.
-Трансфузија крвне плазме није универзални лек и ако лекари тако не одлуче, њена самоиницијативна примена би могла бити штетна. Ова терапија није потврђена и заснива се само на прелиминарним студијама. Важно је да људи то знају - коментарисала је Петрова.
Она је додала да Кривични законик ову врсту делатности сврстава у кривична дела, а с друге стране, то је такође кршење правила према којима се у медицинске сврхе узима крв или плазма.
На веб страници Европске комисије можете видети да се подаци о користи примене крвне плазме у терапији Цовид 19 још увек прикупљају и истражују", упозорила је на крају Петрова, наводи бугарски портал Новините
Препоручујемо
МАФИЈА ХАРА ИТАЛИЈОМ: Краду делове вакцине, па их продају на црном тржишту!
06. 01. 2021. у 14:28
КИНА СМИШЉА ИЗГОВОРЕ: Огласио се Пекинг, ево зашто чланови СЗО нису могли да уђу у земљу
06. 01. 2021. у 13:44
ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ: Европска агенција за лекове одобрила још једну вакцину против вируса корона!
06. 01. 2021. у 13:37 >> 13:57
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)