ФАУЧИ НАЈАВЉУЈЕ: На јесен би могло нормалније да се живи
ВОДЕЋИ имунолог у САД, Ентони Фаучи, предвиђа да би живот у САД могао да почне да се враћа у нормалу почетком јесени, али само под условом да се вакцинација изведе што пре.
Фото: АП
Фаучи се нада да би до јесени могло у Америци да се вакцинише 280 милиона људи, чиме би се постигао колективни имунитет.
Он је додао уколико вакцинација почне убрзаним темпом да се одвија, први резултати би могли да се виде већ на пролеће, али предвиђа још неколико тешких недеља због новогодишњих празника.
Спори темпо вакцинације фрустрирајуће делује на здравствене званичнике и на део народа који нестрпљиво чека вакцину, а само трећина планираног контингента вакцина је стигло до америчких савезних држава, три недеље након што је почела кампања.
-Када год почињете велики програм, увек има проблема. Мислим да су сада ти проблеми сређени- рекао је Фаучи за АП, а пренео Дејли мејл.
Вакцинација се полако убрзава, а дневно дозу добије око пола милиона Американаца.
-Сада, када су празници завршени, могли бисмо да вакцинишемо милион људи дневно, ако не и више- додао је Фаучи.
Препоручујемо
НАЈВИШЕ ОБОЛЕЛИХ У ЈЕДНОМ ДАНУ: У Словенији 3.354 нова случаја короне
06. 01. 2021. у 11:37
МЕРЕ ОСТАЈУ И НА ЛЕТО?! Нова Тиодоровићева најава не делује нимало оптимистично!
06. 01. 2021. у 11:27
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)