НАПЕТО У КИНИ! СИ ЂИНПИНГ: Војска да буде спремна за борбу у сваком тренутку!

ПРЕДСЕДНИК Кине Си Ђинпинг наложио је војсци да појача обуку 2021. године и више користи високу технологију у својим вежбама. Овај налог долази након напетих сукоба са Индијом и Тајваном прошле године.

НАПЕТО У КИНИ! СИ ЂИНПИНГ: Војска да буде спремна за борбу у сваком тренутку!

Фото: Pang Xinglei/Xinhua via AP

Си, који председава Кинеском централном војном комисијом, наложио је Народноослободилачкој војсци Кине да одржава пуну борбену готовост и да буде спремна да дејствује у свакој секунди, преноси РТ.

- Војска мора да настави у духу борбе без страха од потешкоћа и страха од смрти - наводи се у наредби, напомињући да је ове године 100 година од оснивања Комунистичке партије Кине.

Си је војци наложио и да појача обуку на „првој линији“ и знатно повећа употребу високе технологије у вежбама. Он је за модерну технологију рекао да је срж борбене ефикасности.

Према наводима Саут чајна морнинг поста, оваква наредба кинеског председника одступа од ранијих, у којима је војсци поручивао да решава кризне ситуације и спречава рат.

Кина је током прошле године забележила повећане тензије са суседима, Индијом и Тајваном.

Непријатељства дуж хималајске границе кулминирала су крвавим окршајем у јуну, када је убијено 20 индијских војника, а Пекинг је претрпео непознат број жртава. Ситуација је од тада напета, упркос посвећености деескалацији обе стране.

Прошлог месеца Кина је послала носач авиона у Тајвански мореуз, дан након што је тамо упловио амерички ратни брод. Пекинг је повећао активност у регионз када је Тајпеј покренуо програм наоружавања и склопио договоре са Вашингтоном.

Кина и САД наставиле су са међусобним оптужбама за провокативне маневре у Јужном кинеском мору, а њихов однос додатно је оштетио трговински рат и подршка Вашингтона протестима у Хонгконгу.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (1)

СКАНДАЛ НА НАСТУПУ: Нападнута наша певачица, бацали чаше на њу!