ЗАХАРОВА УПУТИЛА ПОРУКУ НАТО ПАКТУ: Дијалог може, али на једно не пристаје
МОСКВА није одустала од дијалога са Северноатлантском алијансом, нити од сазивања састанка Савета Русија-НАТО, али се не слаже да главна тема састанка буде ситуација у Украјини, саопштила је портпаролка Министарства спољних послова Русије Марија Захарова.
Фото: ЕПА
Она је навела да се Русија слаже са тезом генералног секретара НАТО Јенса Столтенберга да је између Русије и Алијансе потребан дијалог и да обе стране треба да буду свесне тога.
- Заиста, разговарали смо са Алијансом о могућности сазивања још једне седнице Савета Русија-НАТО на нивоу сталних представника. Али чудно је што Столтенберг то представља као да ми нисмо одговорили на тај предлог - истакла је портпаролка.
Она је објаснила о чему се заправо ради.
- У ствари, поново су нам рекли да главна тема састанка треба да буде Украјина. Поставља се питање, какве везе има НАТО са решавањем конфликта у Украјини - истакла је Захарова, подсећајући да Алијанса може добити све информације о ситуацији у Украјини од учесника нормандијског формата – Француске и Немачке, чланица НАТО.
Она је додала да Москва не одбија дијалог са Алијансом када је реч о заиста важним питањима, као што је смањење војне напетости.
- Позивамо на то од тренутка обнављања рада Савета Русија-НАТО, а од 2018. године на столу Алијансе су конкретни предлози нашег Министарства одбране - наводи се у саопштењу Захарове.
Она је подсетила на иницијативу шефа руске дипломатије Сергеја Лаврова о међусобној војној суздржаности у време пандемије вируса корона, истакавши да су заузврат добили само формални одговор са позивом да раде у већ постојећим форматима или да их модернизују.
Фото: ЕПА
- Тешко да се такав разговор може назвати обострано корисним - нагласила је она.
Савет Русија-НАТО формиран је 2002. године, а последњи састанак у том формату одржан је прошле године у јулу.
Раније је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг изјавио да Москва још није одговорила на предлог Алијансе да се одржи састанак Савета Русија-НАТО, али да тај позив и даље важи.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПОБУНА ГЕНЕРАЛА ПРОТИВ ЗЕЛЕНСКОГ! Ништа од мобилизације, народ неће да ратује са Русијом
30. 12. 2020. у 14:31
ЛЕГЕНДАРНИ КУКУРУЗНИК ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ: Руси праве нове авионе! (ФОТО)
30. 12. 2020. у 13:48
РУСИЈА НАЈАВИЛА НОВЕ ДРОНОВЕ У РОЈЕВИМА: Сарадња дронова са ратним авионима и бродовима
30. 12. 2020. у 13:27
АСАДОВА ВОЈСКА ЗАУЗЕЛА ВАЖНО УПОРИШТЕ: Турске снаге напуштају Алеп (ВИДЕО)
30. 12. 2020. у 12:21
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)