ПУТИН ОДЛУЧИО, ВАКЦИНИСАЋЕ СЕ СПУТЊИКОМ V: Песков открива - "Чекају се још само формалности"

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин одлучио је да прими вакцину против короне Спутњик V, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

ПУТИН ОДЛУЧИО, ВАКЦИНИСАЋЕ СЕ СПУТЊИКОМ V: Песков открива - Чекају се још само формалности

Фото Ап

- Рекао је да ће се вакцинисати, одлучио је и чека да се заврше све формалности у вези са тим - изјавио је Песков за ТВ "Русија 1".

Русија је покренула програм вакцинације вакцином Спутњик V још почетком децембра, а међу првима су вакцинисане најрањивије групе у Москви. 

Градоначелник Москве Сергеј Собјанин је најавио да ће од понедељка бити вакцинисани и грађани старији од 60 година, а претходно је руско Министарство здравља одобрило вакцину за ову категорију становништва.

Путин је раније рекао да је руска вакцина ефикасна и безбедна и да не види разлог зашто се не би вакцинисао.

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

Комфор по мери клијената: Нова линија пакета АЛТА банке