ЗБОГ НОВОГ СОЈА КОРОНЕ: Француске границе са Великом Британијом остају затворене
ФРАНЦУСКЕ границе остаће за сада затворене за грађане Велике Британије, али ће држављани Француске који живе у Великој Британији од сутра моћи да се враћају својим кућама уз обавезно потврду о негативном тесту на корона вирус, пренела је ТВ БФМ.
Фото: ЕПА
Ројтерс је раније пренео да је Француска затворила границу са Британијом на 48 сати, као и да то значи забрану саобраћаја камионима и бродовима из Довера.
Британски премијер Борис Џонсон потврдио је да је разговарао са председником Француске Емануелом Макроном о затварању француских граница, као и да су се сагласили да се тај проблем реши што пре.
-У разговору са председником Макроном обострано је изражена воља да се ови проблеми што пре реше - рекао је раније Џонсон, пренео Ројтерс.
Више од 40 земаља привремено је обуставило летове са Уједињеним Краљевством због брзог ширења новог соја корона вируса у тој земљи.
Препоручујемо
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)