ДА ЛИ ВАКЦИНУ "СПУТЊИК Ве" МОГУ ПРИМИТИ АЛЕРГИЧАРИ? Руски стручњак центра „Гамалеја“ дао одговор на врло важно питање
ОСОБЕ које пате од алергија могу примити руску вакцину против вируса корона „Спутњик Ве“, али не у фази када се болест манифестује, рекао је директор центра „Гамалеја“ Александар Гинцбург.
Фото: Новости
Према речима стручњака, особе које хронично пате од алергија пре вакцинисања би требало да ураде анализу одређених параметара крви – Ц-реактивног протеина и ниво имуноглобулина класе Е.
- Ако су та два показатеља у граници нормалних вредности, онда се дефинитивно треба вакцинисати, дакле могу се вакцинисати људи са алергијским болестима - поручио је Гинцбург.
Вакцина „Спутњик V“ коју производи Научно-истраживачки институт „Гамалеја“ добила је 11. августа потврду о регистрацији од Министарства здравља Русије, поставши тако прва регистрована вакцина против вируса корона на свету. Вакцина се заснива на проученој и провереној платформи хуманих аденовирусних вектора, чије су важне предности безбедност, ефикасност и непостојање дугорочних нежељених ефеката.
(Спутњик)
Препоручујемо
ТУРЦИ СВЕ ДЕМАНТОВАЛИ: Не одустајемо од руске вакцине - почињемо токсиколошка испитивања
09. 12. 2020. у 19:40
СТИГЛА ПОТВРДА ИЗ ФРАНЦУСКЕ: „Спутњик Ве“ је ефикасна вакцина против вируса корона
07. 12. 2020. у 22:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)