НОВА ЛИКВИДАЦИЈА НА СИРИЈСКОЈ ТЕРИТОРИЈИ: Убијен високи официр Револуционарне гарде Ирана у Сирији

Танјуг

01. 12. 2020. у 13:45

ВИСОКИ официр елитне Револуционарне гарде Ирана ликвидиран је у ваздушном удару изведеном у пограничном појасу Ирака и Сирије, на сиријској територији, саопштиле су у понедељак ирачке снаге безбедности и званичници локалних паравојних фракција.

НОВА ЛИКВИДАЦИЈА НА СИРИЈСКОЈ ТЕРИТОРИЈИ: Убијен високи официр Револуционарне гарде Ирана у Сирији

Фото: АП Пхото/Ебрахим Нороози

Није потврђен идентитет убијеног иранског официра, који је, како се наводи, ликвидиран са још тројицом својих сапутника.

У извештају Ројтерса се каже да је у возилу у којем је путовао високи официр Револуционарне гарде Ирана било оружја, као и да је напад извршен између суботе и недеље непосредно након што је њихов аутомобил прешао из Ирака на територију Сирије.

Ирачке паравојне јединице које подржава Иран помогле су да се пронађу тела настрадалих, потврђено је из два извора али без других, детаљнијих информација о времену и евентуалним извршиоцима напада.

Ова ликвидација је изведена неколико дана након убиства иранског нуклеарног научника Мохсена Фахризадеха надомак Техерана, за које су иранске власти оптужиле Израел, који је истовремено покренуо ваздушне ударе на бројне иранске и сиријске циљеве на територији Сирије.

Власти у Техерану прибојавају се распламсавања сукоба уочи инаугурације новоизабраног америчког председника Џо Бајдена којег сматрају мање наклоњеним конфронтацији са Ираном од Доналда Трампа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (2)

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци