БОРБА ПРОТИВ КОРОНЕ: Уницеф ће да испоручи две милијарде вакцина у 92 земље

Танјуг

23. 11. 2020. у 23:59

УНИЦЕФ је данас саопштио да ради са 350 партнера, укључујући и водеће светске авио-компаније, бродске компаније, логистичке асоцијације из целог света, како би што пре испоручио две милијарде вакцина против корона вируса у 92 државе света.

БОРБА ПРОТИВ КОРОНЕ:  Уницеф ће да испоручи две милијарде вакцина у 92 земље

Фото: Depositphotos

Етлева Кадили, директор одсека за испоруку производа при УНИЦЕФ, рекла је да је од великог значаја партнерство са бројним компанијама.

- Док се ради на финиширању вакцине против корона вируса, УНИЦЕФ се удружује са авио-компанијама, бродским компанијама, свима који могу да нам помогну да испоручимо вакцине - рекла је она, а пренела агенција Хсинхуа.

Како би почео припреме за испоруку вакцине, УНИЦЕФ је обавестио водеће авио компаније прошле недеље о начину на који ће се испоручити близу две милијарде доза вакцина против короне следеће године.

Осим вакцина, бродовима ће бити транспортовано и милијарду шприцева.

Набавка, испорука и дистрибуција вакцина против корона вируса ће бити највећа и најбржа операција коју је УНИЦЕФ икада извео.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХУМСКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни фудбалер Партизана