(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) КУРДИ ДИЖУ У ВАЗДУХ ТУРКЕ У ПИКАПУ: Спремили заседу, сачекали их, а онда ударили

Novosti online

20. 11. 2020. у 16:06

КУРДСКА Ослободилачка војска Африна објавила је видео снимак како њени борци погађају пикап про-турских милитаната у северозападној Сирији.

(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) КУРДИ ДИЖУ У ВАЗДУХ ТУРКЕ У ПИКАПУ: Спремили заседу, сачекали их, а онда ударили

Фото: Твитер принтскрин

Све се догодило 18. новембра када је усред дана возило милитаната Сиријске националне армије (СНА) пролазило кроз област где су забележене активности курдских герилаца. Милитанти у пикапу су на месту остали мртви.

Упозоравамо да је видео снимак узнемирујућ. Можете га погледати ОВДЕ.

Подсећања ради, турска војска је заједно са милитантима разних фракција које подржава у фебруару и марту 2018. године заузела подручје Африна на северозападу Сирије.

Том приликом је око 200.000 људи, махом сиријских Курда било принуђено да напусти домове и оде на безбедно подручје Тал Рифата, а Африн и околину су заузели џихадисти помогнути од стране Турске.

Многи Курди су се после тога одметнули у герилу и почели да се свете турском освајачу и милитантима СНА, ФСА, ТФСА и осталим џихадистима.

(Србија данас)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?