"ТУГА НАДМАШИЛА НАДУ": Италија у таласу ковида који је променио народ
ИТАЛИЈА живи други талас вируса корона потпуно другачије од првог и далеко је од мартовског ентузијазма, иако је пролетос била потпуно затворена.
Фото: ЕПА
"Туга је надмашила наду" - наслов је истраживања тршћанског SWG, Истраживачког интитута које је обављено на великом броју испитаника од 9. до 15. новембра.
Расположење грађана и меланхолија су на 29, на скали од сто, а нада се спустила на 25. У марту је меланхолија такође била на 29 али је нада достизала 38.
Над свим процентима доминира осећање неизвесности, присутно је код 57 посто грађана, а крајем прошле зиме било је код 49.
За разлику од пролетос, када је био присутан осећај јединства, иако су били на дистанци, затворени потпуно у кућама, али се певало и свирало на крововима, балконима, наздрављало на дистанци, сада су место томе уступили бес и меланхолија.
Веома је присутно замерање институцијама и надлежнима који се свађају и које су по мишљењу испитаних грађана лоше водиле ситуацију и тако довеле до брзог пораста епидемије која је у октобру експлодирала. Ниво поверења у Владу, која је разноликим мерама донела конфузију, веома је мали. Туга и страх су доминантни, па из тога проистиче и висок степен поверење у лекаре и здравствени систем, иако је у колапсу у овом моменту у највећем броју региона ипак износи 61 посто, а у лекаре 85 посто.
Још једно интересантно поглавље истраживања јесте и расположење, осећање Италијана у односу на неке друге европске земље. На највишем је нивоу, код 7,3 од 10 грађана влада забринутост, у односу на Француску где се проценат таквог осећања задржао на 6,9 или Немачку на 6,1 на 10 грађана. Томе доприносе осим развоја пандемије и економске тешкоће проистекле због Ковида и 35 посто испитаника изјављује да је смањило животни стандард.
Препоручујемо
У ЛОМБАРДИЈИ И ДАЉЕ НАЈТЕЖЕ: У Италији 34.283 нових случајева - умрло скоро 800 људи
18. 11. 2020. у 18:41
СИТУАЦИЈА У ИТАЛИЈИ ВАН КОНТРОЛЕ: Заражено више од један посто укупног становништва!
12. 11. 2020. у 15:01
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)