СТОТИНЕ СВЕЋА ЗА ХЕРОЈЕ: У Јеревану почео комеморативни скуп у знак сећања на погинуле војнике у Нагорно Карабаху (ФОТО)

14. 11. 2020. у 17:13

ПРЕДСТАВНИЦИ јерменске опозиције данас су организовали у Јеревану комеморативни скуп у знак сећања на погинуле у сукобу у Нагорно-Карабаху.

СТОТИНЕ СВЕЋА ЗА ХЕРОЈЕ: У Јеревану почео комеморативни скуп у знак сећања на погинуле војнике у Нагорно Карабаху (ФОТО)

Фото: ЕПА

Догађај је почео паљењем свећа на Тргу слободе у јерменској престоници. Окупљени тренутно шетају централним улицама Јеревана. Извештач јавља да се на скупу читају имена погинулих, и да се други говори не држе. Према проценама медија, на тргу се окупило неколико хиљада људи. Неки од њих у рукама носе крстове.

Министарство здравља Јерменије саопштило је да је током сукоба у Нагорно-Карабаху од 27. септембра погинуло 2.317 јерменских војника.

​У Јеревану су се неколико дана заредом одржавали протести опозиције, а демонстранти су захтевали оставку премијера Јерменије Никола Пашињана, јер је потписао споразум о прекиду сукоба у Нагорно-Карабаху за који они сматрају да представља издају.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (1)

СРАМНО ПОНИЗИЛИ РУСЕ, ПА САД ПАТЕ! После скандала на Параолимпијади - сад се цела Русија смеје Западу и ужива у овој сцени! (ВИДЕО)