БИО САМ СИГУРАН ДА ЋЕ ЈЕРМЕНИЈА ПОБЕДИТИ: Човек ког је цео свет "упознао" утучен, Ованисијан поднео оставку
ПОРТПАРОЛ Министарства одбране Јерменије Арцрун Ованисјан, који је свакодневно извештавао о операцијама и дешавањима у зони сукоба у Нагорно-Карабаху, саопштио је да напушта досадашњу функцију.
Фото: Принтсцреен
- Током овог рата ја сам водио своју борбу на четвртој, "информационој платформи". Како сам то радио – оцениће време и професионални истраживачи. Не постоји човек без мана. Информације које сам пружао јавности углавном су се заснивале на извештајима Генералштаба Оружаних снага Јерменије и Армије одбране Нагорно-Карабаха. Да, ја сам био сигуран да ћемо победити, та убеђеност се темељила на борбама које су водили моји ратни другови. Напустио сам функцију деветог новембра - написао је Ованисјан на фејсбуку.
Он је додао да ће наставити да ради у научној области и замолио је да га не контактирају „са различитим предлозима“.
- Политиком се нисам бавио, нити намеравам. Клањам се нашим погинулим херојима - поручио је Ованисјан.
У ноћи 10. новембра Русија, Азербејџан и Јерменија потписали су споразум о прекиду ватре у Нагорно-Карабаху.
(Спутњик)
Препоручујемо
РУСИ БЕСНИ НА АЗЕРБЕЈЏАНЦЕ: Ситуација на ивици инцидента, одговор може бити разоран
12. 11. 2020. у 19:18
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (3)