ЦРВЕНИ АЛАРМ НА ВИРУС: Мексико уводи највиши ниво упозорења

Танјуг

07. 11. 2020. у 10:03

МЕКСИЧКА држава Дуранго ће од понедељка увести највиши ниво упозорења на корона вирус, други по реду у овој земљи, док власти покушавају да зауставе скорашњи пораст нових случајева болести.

ЦРВЕНИ АЛАРМ НА ВИРУС: Мексико уводи највиши ниво упозорења

Фото: ЕПА

Северна мескичка држава Дуранго ће се од понедељка придружити држави Чиувави у којој је већ раније уведен црвени аларм на корона вирус, након недавног пораста броја хоспитализованих пацијената оболелих од ковид-19.

У већини од 32 државе у Мексику тренутно је на снази наранџасти или жути аларм на вирус, пише Ројтерс.

Након строгог карантина који је био на снази у јуну, Мексико је до недавно избегавао увођење већих рестрикција.

Према последњим подацима, у Мексику је од почетка пандемије забележено 955.128 случајева ковид-19, а од последица болести преминуло је 94.323 пацијената.

Влада тврди да је стваран број заражених у земљи највероватније знатно већи од званичних података.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

РАДИНА ШОК ИСПОВЕСТ Гранд је Милана терао да пева на дан сахране - отац му је погинуо, ујак му је био очинска фигура