БИТКА ЗА КЉУЧНИ КОРИДОР: Азери покушавају да блокирају Јерменима везу са отаџбином! (ВИДЕО)

ЈОШ од 31. октобра диверзантске групе азербејџанских оружаних снага почеле су да се окупљају на висовима јужно од села Каринтак, смештеног у подножју брда на коме се налази град Шуши.

БИТКА ЗА КЉУЧНИ КОРИДОР: Азери покушавају да блокирају Јерменима везу са отаџбином! (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Након што су претрпели ударац од Јермена из села Каринтак неколико километара јужније, покушали су да пресеку пут који повезује Степанакерт са Горисом (градом у Јерменији).

Тренутно је на обе стране пут блокирана одбрамбеном армијом НКР-а, у овом сектору раде специјалне снаге које изводе операцију уништавања диверзаната.

Само село Каринтак више пута је било изложено нападима азербејџанске артиљерије, укључујући употребу касетне муниције, тврди руска агенција АННА.

Артиљеријске и минобацачке батерије јерменских лоаклних снага дејствују у одбрани села.

Ситуација је стално напета.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ПРИПРЕМА ЗА ДЕБИ У ЕВРОПИ: Железничар дочекује неугодног ривала на старту Суперлиге Србије