ПРЕ БОЖИЋА Резултати оксфордске вакцине до краја године?
ВАКЦИНА против корона вируса коју развија Универзитет Оксфорд пролази кроз финалну фазу тестирања и резултати би могли да буду приказани јавности пре Божића, 25. децембра, пренео је Ројтерс.
Foto AP
Оксфорд развија вакцину у сарадњи са компанијом Астра Зенека, а резултати финалних тестова ће одредити када ће вакцина бити у употреби за становништво.
-Оптимиста сам по питању брзине приказивања резултата и верујем да ћемо их имати до краја године-рекао је Ендрју Полард, шеф оксфордског тима који прави вакцину.
Упитан да каже да ли ће вакцина бити спремна до Божића, Полард је рекао: "Мале су шансе, заиста."
Препоручујемо
НИЈЕ ИЗАЗВАЛА НЕЖЕЉЕНЕ ЕФЕКТЕ Кинеска вакцина показала се добром у прва два истраживања
16. 10. 2020. у 08:54
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)