ИЗБОРИ У САД Застој у бројању гласова у четири државе
ЧЕТИРИ државе - Пенсилванија, Висконсин, Мичиген и Џорџија - оставиле су на десетине хиљада гласова по страни, чиме су успорили трку за Белу кућу, преноси ЦНН.
Фото: АП
Изборна комисија у појединим државама је решила да прекине са бројањем и настави са радом у среду, односно, од 16.00 по нашем времену.
Неки окрузи у Пенсилванији чак нису ни почели да разврставају гласове који су стигли поштом, па ће то учинити касније у току дана.
Поштари су имали много посла, јер је велики број људи гласао са даљине, плашећи се корона вируса и верује се да ће већина тих гласова припасти Џоу Бајдену, додаје ЦНН, уз подсећање да су се у његовој кампањи охрабривале демократе да гласају рано, док се верује да гласачи који су данас изашли на биралишта више иду на страну Трампа.
Трамп и његов тим је позвао изборну комисију да се резултати знају већ данас, међутим, технички постоји опција да пребројавање траје недељама пре него што се потврде гласови, пише ЦНН.
Препоручујемо
"ХОЋЕ ДА НАС ПОКРАДУ!"Трамп се поново огласио на Твитеру, па најавио обраћање!
04. 11. 2020. у 07:01
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)