АМБАСАДОР БИХ: ПУСТЕ УЛИЦЕ И СТРАХ - у Бечу више неће бити исто
БЕЧ је освануо као непрепознатљив град после терористичког напада, рекао је амбасадор БиХ у Аустрији Кемал Козарић.
Фото: Танјуг/АП
Пусте улице и страх грађана у ваздуху слуте да више ништа неће бити исто у главном граду Аустрије рекао је Козарић за сарајевски портал Клиx.
Изненађен као и цели свет због онога што се синоћ дешавало на улицама Беча, амбасадор истиче да је овај терористички чин последње што је требало једном оваквом граду који је био проглашен најбољим и најсигурнијим градом за живот.
"Скоро половина становника у овом граду су досељеници који су заједно с домаћинима имали све што је потребно за нормалан живот, али нажалост, сада нам се десило ово. Ја сам овде две године и никада нисам доживио неку неугодност, никада ме нико није зауставио на улици, тражио личну карту или учинио било шта. Увек сам могао сигурно да шетам градом и у касним ноћним сатима. Осећао сам се се сигурно. Али, сада је ушао страх међу људе. Беч се већ јутрос не може препознати", навео је Козарић.
Каже да школе у Бечу јутрос не раде, а људи који нису морали да оду на посао, позвани су да остану у кућама.
Јавни превоз, каже, ради, али је на улицама приметно много мање људи.
Не сумња, додаје, да ће полиција учинити све да ухапси починиоце и строго их казни.
"Сви су јединственог става да се овај чин не може толерисати. На улицама града је и војска, контролишу се сви улази у град и излази из њега. Акција и даље траје, због чега из полиције дају информације ''на кашику''. Још нису изнели у јавност имена погинулих, повређених, као ни починилаца тероризма", рекао је Козарић.
С обзиром на затвореност полиције, амбасадор БиХ у Аустрији још није обавештен да ли међу повређенима и погинулима има држављана БиХ.
Препоручујемо
МИНУТ ЋУТАЊА ДАНАС У ПОДНЕ : Тродневна жалост због терористичког напада
03. 11. 2020. у 11:04
СВИ ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ У БЕЧУ: Од Карлоса Шакала до исламских фанатика
03. 11. 2020. у 07:24
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)