ФРАНЦУСКА СЕ ПРЕТВАРА У БОЈНО ПОЉЕ: Сцене као са Блиског истока, градом одјекују пуцњава и експлозије (ВИДЕО)
НА УЛИЦАМА града Монпељеа на југу Француске јуче је дошло до жестоког оружаног обрачуна две банде.
Фото: Принтсцреен
Како су јавили француски медији, пуцњава се десила у близини торња Асас у центру града, а маскирани нападачи су ухапшени док су бежали са места пуцњаве.
Иако је паљба била жестока, нико није убијен, док је једна особа повређена. Степен повреда још није познат.
Тај део града је изоловала локална полиција и припадници жандармерије који су задужени за борбу са тероризмом.
У јуну ове године дошло је до експлозије насиља у многим француским градовима, чији су виновници углавном биле чеченске и северноафричке банде које су се бориле за територију.
Инцидент се догодио усред таласа насиља широм Француске. Само дан раније грчки православни свештеник тешко је повређен када је на њега пуцао осумњичени терориста у Лиону. Неколико дана пре тога, терориста је ножем убио три особе у цркви у Ници.
Француске власти појачале су мере безбедности широм земље у последњих неколико дана како би спречиле даље нападе.
Препоручујемо
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Родригес пркоси Трампу (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 20:51
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (1)