КОНТЕ УПОЗОРИО ИТАЛИЈАНЕ: Поштујте анти-ковид мере или следи тотално затварање
ПОНОВО се Италија налази на раскрсници различитих мишљења у овако ризичном тренутку пораста заражених од корона вируса, специјалисти из реда санитарних власти иду дотле у ставовима да је "битка за Милано изгубљена" у заустављању ширења вируса и да се мора ургентно прибећи затварању.
Фото: АП
Премијер не искључује потез затварања Милана прогласивши га црвеном зоном ако се не буду поштовале анти-Ковид мере, јер овако се сигурно неће дочекати децембар, мислећи при том на Божић и прославу празника ако уследи затварање (уколико до тога дође за Божић се губи 25 милијарди евра по процени Института за социјално-економска истраживања).
Тако се за сада у размишљањима и супротстављеним мишљењима иде на опцију могућег територијалног а не генералног затварања, али Ломбардија је регион економског потенцијала а затварање би још једном срушило производњу.
Ситуација је застрашујућа и у Напуљу у болницама и хитној помоћи, а истински драматична је и на интензивној терапији и Ломбардија и Кампанија. Међутим, нису то једина два региона са тако критичном ситуацијом, већ и много места на националном нивоу.
У међувремену, уз предузетнике који протествују због затварања активности или скраћивања радног вемена ресторана и барова, прикључили су се они чији је императив насиље: анархисти, имигранти у великом броју и фашисти.
Посебно је забрињавајуће то што међу има велики број малолетника, рањено је десетине полицајаца у разним градовима, а у Милану је под посебном присмотром затвор "Сан Виторе" јер има дојава да затвореници спремају протест.
Препоручујемо
ОШТРИЈЕ МЕРЕ У НОВОМ ПАЗАРУ: Појачана контрола угоститељских објеката
27. 10. 2020. у 19:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ
У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.
19. 06. 2026. у 07:02
Коментари (0)