РАСТЕ БРОЈ ЗАРАЖЕНИХ КОРОНОМ У АУСТРИЈИ: Још 2.456 оболелих, 13 преминулих - Болнице се свакодневно пуне са око 100 пацијената

Танјуг

26. 10. 2020. у 12:47

У АУСТРИЈИ је у последња 24 сата регистровано 2.456 нових случајева заразе корона вирусом, а преминуло је 13 особа.

РАСТЕ БРОЈ ЗАРАЖЕНИХ КОРОНОМ У АУСТРИЈИ: Још 2.456 оболелих, 13 преминулих - Болнице се свакодневно пуне са око 100 пацијената

Фото: ЕПА

Међутим, треба имати на уму да се током викенда, а и због данашњег државног празника, у Аустрији тестирало мање људи него уобичајено.

На првом месту по броју новозаражених је Горња Аустрија са 612, а затим следи Беч са 494, те Штајерска са 334.

Потом следе Тирол са 282, Доња Аустрија са 232, Салцбург са 221, Форарлберг са 136, Бургенланд са 102 и Корушка са 43.

Тренутно у Аустрији има око 23.000 активно оболелих, од којих је 1.330 хоспитализованих, а 188 је на интензивној нези.

Иначе свакодневно се болнице пуне са око 100 пацијената, док је број пацијената на интензивној нези порастао за 14.

Од почетка епидемије у Аустрији су преминуле 992 особе, а 81.730 је позитивно тестирано на корона вирус, од којих је 57.858 излечено.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању