АЗЕРБЕЈЏАН СПРЕМАН НА ПРИМИРЈЕ: Јерменији поставио само један услов

Novosti online

24. 10. 2020. у 09:51

АЗЕРБЕЈЏАН је спреман да обустави борбена дејства у Нагорно-Карабаху, али Јерменија мора да буде прва која ће да спусти оружје, изјавио је азербејџански председник Илхам Алијев.

АЗЕРБЕЈЏАН СПРЕМАН НА ПРИМИРЈЕ: Јерменији поставио само један услов

Фото архива

- То сам већ рекао и током преговора у Москви 10. октобра. Потребно је да првенствено Јерменија престане да напада. Тек након тога наше дипломате могу да ступе на сцену - рекао је он.

Према речима Алијева, Јерменија мора да призна и прихвати одређене принципе решавања овог конфликта који су већ прихваћени од стране Русије, Француске и САД.

- Тек након тога ћемо се и ми вратити за преговарачки сто - додао је.

Алијев је такође рекао и да је јермснки премијер Никол Пашињан лично одговоран што је процес помирења у Нагорно-Карабаху обустављен.

- Статус кво више није могућ, појавила се нова реалност. Нисмо ми започели борбена дејства, већ Јерменија. Наш одговор је адекватан, ми ћемо увек ослобађати територију која званично припада нама. Ако не престану са пуцањем, наставићемо са ослобађањем - додао је.

Алијев се осврнуо и на питање Турске, тачније на долазак у Карабах бораца из Сирије, рекавши да званична Анкара  ни на који начин није умешана у овај конфликт.

- Будућност Карабаха видим искључиво у мирној кохабитацији Азербејџанаца и Јермена, дакле зајевнички живот у миру и благостању - закључио је он.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

Како смањити надутост и побољшати варење?