НЕДОСТАТАК МЕДИЦИНСКОГ ОСОБЉА У Бугарској короном заражена 1.622 лекара
У БУГАРСКОЈ су у последња 24 сата потврђена 1.024 нова случаја корона вируса, што је највиши дневни биланс од почетка епидемије, саопштило је Министарство здравља.
Фото: АП
У протеклом дану тестирано је 4.406 узорака.
Данашњи биланс је за 629 нових случајева виши него претходног дана, преноси БТА.
Највише новозаражених је у Софији, 292.
Од последњег пресека преминуло је још 18 особа.
Бугарска се суочава са недостатком медицинског особља, с обзиром да су тренутно заражена 1.622 лекара.
У тој земљи је од почетка епидемије заражено 30.527 особа, од којих је 1.008 преминуло.
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)