МОНСТРУМ ИЗ ЧЕЧЕНИЈЕ: Ево ко је терориста који је одсекао главу професору
ШЕФ француског антитерористичког Тужилаштва Жан-Франсоа Рикар изјавио је да је нападач који је јуче у Паризу одсекао професору главу, рођен у Москви, а да је пореклом Чечен.
Фото: принтскрин тв БФМ
- Ликвидирана особа је Абдулак Абуезидович А., рођен 12. марта 2002. године у Москви - рекао је Рикар.
Он је додао да је у оквиру истраге о убиству ухапшено девет особа.
Рикар је такође саопштио да је убица имао статус избеглице у Француској.
Према његовим речима, код њега је пронађена боравишна дозвола, издата 4. марта ове године, а која је важила до марта 2030. године.
Подсетимо, у предграђу северозападно од Париза у петак је нападач (18) одсекао главу професору. Истражитељи покушавају да утврде да ли је нападач, кога је убила полиција, извео напад сам или је имао саучеснике.
Очевици убиства су чули како је нападач узвикивао „Алах је велики“. Председник Емануел Макрон је назвао злочин „исламским тероризмом“.
(Спутњик)
Препоручујемо
ДОБИЈАО ПРЕТЊЕ, ЖИВЕО У СТРАХУ: Ово је професор којег је обезглавио тинејџер терориста
17. 10. 2020. у 14:48
ПРВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О ЏЕЛАТУ ИЗ ПАРИЗА: Имао је само 18 година, познат полицији (ВИДЕО)
16. 10. 2020. у 22:38
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (2)