АМЕРИКА ИМА „ПРОБЛЕМ“: У Русији немамо више чему да уводимо санкције

АМЕРИЦИ постаје све теже да налази објекте за увођење санкција у Русији због ограничења великих размера која су већ уведена, рекао је саветник за националну безбедности Беле куће Роберт О'Брајан.

АМЕРИКА ИМА „ПРОБЛЕМ“: У Русији немамо више чему да уводимо санкције

Фото: Танјуг АП

„Проблем са Русима је у томе што тамо практично не постоји више ништа против чега би се могле увести санкције“, истакао је О'Брајан.

Председник Русије Владимир Путин раније је изјавио да су за време мандата актуелног председника САД Доналда Трампа против Русије уведене најразноврсније санкције и ограничења – “46 пута су уведене нове санкције или су проширене постојеће“.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да Сједињене Америчке Државе пате од „зависности од санкција“ коју свет не одобрава.

Последњих година САД су увеле санкције против Русије у многим правцима, између осталог, за припајање Крима Русији, изградњу Кримског моста, сукоб у Украјини, као и за наводно мешање Русије у америчке изборе. Група америчких сенатора је 24. септембра представила нацрт закона о антируским санкцијама због Алексеја Наваљног. Предвиђа увођење ограничења против званичника који су, према мишљењу аутора документа, „умешани у отворено кршење међународног права“, укључујући и „тровање“ Наваљног.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (1)

УСПЕШНА САРАДЊА КСВ И ФОНДАЦИЈЕ МЕРИДИАН: Финансијска инјекција за клубове са подручја Покрајине