КАДА ЋЕ РУСКИ МИРОВЊАЦИ УЋИ У КАРАБАХ? Огласио се Кремљ, ево шта ће бити знак за акцију
МИРОВЊАЦИ би могли да уђу у зону конфликта у Нагорно-Карабаху само ако се са тим сложе обе стране у сукобу, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков за портал РБК.
Фото: ЕПА
- Мировњаци могу да уђу само ако се сложе обе стране - рекао је Песков.
Раније данас јерменски премијер Никол Пашињан говорио је у интервјуу за ТВ „Ал Џазира“ о могућности ангажовања руских мировњака у региону Нагорно-Карабаха. Како каже, то је питање за Минску групу ОЕБС.
Упитан да ли би желео да види руске мировњаке у региону он је објаснио да тако нешто може да буде размотрено у оквиру Минске групе ОЕБС, а не билатералног дијалога са Русијом.
(Спутњик)
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (3)