ЈЕЗИВА СТАТИСТИКА У ИНДИЈИ: Број умрлих премашио 100.000
ИНДИЈСКО министарство здравља пријавило је 1.069 нових смртних случајева од последица ковид-19, чиме је укупан број преминулих од ове болести у Индији увећан на 100.842.
Фото: ЕПА
Корона вирусом заражено је још 79.476 људи, а од почетка пандемије преко 6,4 милиона.
АП преноси да број преминулих од последица ковид-19 у Индији чини десет одсто свих смртних случајева од ове болести који су до сада пријављени у свету. Индија се по броју преминулих од болести изазване корона вирусом налази на трећем месту у свету, иза САД и Бразила.
Стручњаци тврде да је стваран број преминулих од ковид-19 у Индији сигурно већи него што званични подаци показују. Они истичу да је у многим случајевима смртни исход приписиван другим узроцима, нарочито у првим данима пандемије, када је обим тестирања на корона вирус био јако мали.
Стваран број умрлих од ковид-19 у Индији додатно доводи у питање лоша евиденција података о смртности у овој земљи.
Влада Индије критикована је због управљања пандемијом и због тога што је врло мало учинила за опоравак економије.
Препоручујемо
ФРАНЦУЗИ У КАФАНУ САМО С ТОПЛОМЕРОМ: У петак више од 12.000 заражених короном
03. 10. 2020. у 00:13
ТЕСТИРАНО ВИШЕ ОД 2.000 ОСОБА: На Кипру поново 17 нових случајева корона вируса
02. 10. 2020. у 23:53
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)