КОРОНА КОД ПОЛИТИЧАРА: Који светски лидери су били заражени вирусом
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп последњи је у низу светских лидера који су заражени корона вирусом.
Фото: АП
Позитиван резултат на тесту за Ковид 19 сврстава га у друштво британског премијера Бориса Џонсона, председника Бразила Жаира Болсонара и руског премијера Михаила Мишустина.
Џонсон је био је први светски лидер који је у марту оболео од короне. Он је имао тешке симптоме и завршио на интензивној нези где је примао кисеоник, али није био на респиратору.
Фото Тањуг АП
Председник Белорусије Александар Лукашенко саопштио је у јулу да има корона вирус без икаквих симптома.
Корону су прележали и председник Белорусије Александар Лукашенко, као и председник Гватемале Алехандро Ђаматеи, председник Хондураса Хуан Орландо Хернандез.
Привремена председница Боливије Жанин Ањес такође је имала вирус, а новоизабрани председник Доминиканске Републике преболео је корона вирус током своје кампање.
Позитивни на Ковид били су и бивши председници Украјине, Колумбије, Казахстана Петро Порошенко, Алваро Урибе и Нурсултан Назарбајев.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)