VW У КИНИ: Улаже 15 милијарди евра за електрична возила
НЕМАЧКИ произвођач аутомобила "Фолксваген" (VW) саопштио је данас да планира да са три кинеске компаније до 2024. године уложи око 15 милијарди евра у производњу електричних возила у Кини, највећем светском тржишту аутомобила.
Фото: Танјуг/АП
ВW ће са три компаније које је основао са кинеским FAW Group, SAIC Мотор и JAC до 2025. у Кини изградити 15 електричних и хибридних модела који имају електро-мотор и стандардни мотор с унутрашњим сагоревањем, пренео је Ројтерс.
Немачки гигант ће у октобру у две кинеске фабрике почети да производи електрична возила базирана на познатој VW платформи МQV.
Батерије ће набављати од кинеских компанија CATL, Guohuan и А123, наводи се у саопштењу.
Препоручујемо
САЈАМ АУТОМОБИЛА У ПЕКИНГУ: Нови електрични модели "Форда", "Нисана", "БМВ-а"
26. 09. 2020. у 16:41
СТРАВИЧАН ИНЦИДЕНТ СА ЕЛЕКТРИЧНИМ АУТОМОБИЛОМ: Експлодирао током пуњења (ВИДЕО)
03. 09. 2020. у 16:35
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)
У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.
21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08
Коментари (0)