ЈЕРМЕНИЈА ПРЕТИ: Употребћемо „Искандере“ ако Баку искористи турске авионе Ф-16
АМБАСАДОР Јерменије у Русији Вардан Тогањан изјавио је да ће Јереван употребити „Искандере“ уколико Баку буде у нападима употребио турске ловце-бомбардере Ф-16.
Фото: ЕПА
Како је рекао, за обарање турских беспилотних летелица тренутно на располагању има довољно противваздухопловних система.
Истовремено, Тогањан је одбацио као нетачну информацију да Јереван ради на формирању хуманитарних коридора из Нагорно-Карабаха рекавши да за тако нечим још увек нема потребе.
„Будући да Азербејџан први пут након 1992. године бомбардује Степанакерт, речи је било о томе да цивили морају да се склањају у склоништа и подруме. Међутим, нико није ни реч споменуо о евакуацији грађана из главног града Нагорно-Карабаха“, појаснио је.
Фото: ЕПА
Амбасадор је додао да граница између Јерменије и Нагорно-Карабаха функционише нормално, људи се крећу без икаквих потешкоћа, а одвија се и камионски саобраћај.
(rs.sputniknews.com)
Препоручујемо
РАТ НА КАВКАЗУ: Нова офанзива азербејџанских трупа; Јермени оборили авион, уништавају дронове и тенкове (ФОТО/ВИДЕО)
28. 09. 2020. у 11:18 >> 00:00
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)