ВЛАДА НЕЋЕ ОТКАЗАТИ БОЖИЋ: Али морате поштовати правило шест
БРИТАНСКИ министар правде Роберт Бакланд изјавио је да влада не жели да "откаже Божић", али и нагласио да је важно да људи планирају своје прославе имајући на уму правило шест.
Фото: Танјуг/АП
Бакланд је ово изјавио одговарајући на коментаре надбискупа Кентерберија Џстина Велбија, који је рекао да правило штети и утиче на породични живот, пренео је ББЦ.
"Мислим да нико од нас у влади не жели да буде Оливер Кромвел у вези са овим - ми желимо да видимо породице како прослављају Божић на сигуран и срећан начин и желимо да видимо наше цркве и друге богомоље како се придружују том слављу", рекао је Бакланд у програму Тудеј радија ББЦ 4.
Он је додао да Божић неће бити отказан, али да је правило шест нешто што је јасно и важно.
"Мислим да смо се на то обавезали и да се тога морамо држати", истакао је Бакланд.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)