КОМПАНИЈА АМАЗОН: Отвара 100 хиљада радних места у САД и Канади

Танјуг

14. 09. 2020. у 15:32

АМЕРИЧКА компанија Амазон објавила је да ће запослити још 100.000 радника, што је њен четврти програм повећања радне снаге у Сједињеним Државама ове године - како би успела да одговори тражњи у е-трговини која је скочила током пандемије.

КОМПАНИЈА АМАЗОН: Отвара 100 хиљада радних места у САД и Канади

Фото: Танјуг/АП

Највећи светски интернет трговац на мало саопштио је да отвара позиције с пуним и скраћеним радним временом у домовини и у Канади, за рад у 100 нових складишта и оперативних локација које отвара овог месеца, преноси Ројтерс.

Амазон, чије је седиште у Сијетлу, имао је на дан 30. јуна ове године 876.800 запослених, не рачунајући предузимаче и привремено запослене.

Ова вест рефлектује Амазонову континуирану потребу за радном снагом која ће примати наруџбине, паковати и испоручивати робу на кућу, као и 40-процентни скок прихода компаније у прошлом кварталу и највећу добит током 26 година постојања.

Раније овог месеца, Амазон је најавио отварање 33.000 радних места за раднике у корпоративном и технолошком сектору. Пре тога је најавио у марту запошљавање 100.000 радника, а потом још 75.000 у априлу, обраћајући се људима који су отпуштени из других предузећа током пандемије Ковид-19.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

БИЛА ЈЕ ФАТАЛНА: Ко је Борина Лутка са насловне стране - кад га је оставила посветио јој и Остани ђубре до краја (ФОТО)