КАСТРАЦИЈА ЗА ПЕДОФИЛЕ: Потписан предлог закона, најстрожије казне за силоватеље деце у Нигерији

Танјуг

11. 09. 2020. у 20:10

ПОСЛАНИЦИ у савезној нигеријској држави Кадуни одобрили су предлог закона, који предвиђа хируршку кастрацију као казну за особе које су осуђене за силовање деце млађе од 14 година.

КАСТРАЦИЈА ЗА ПЕДОФИЛЕ: Потписан предлог закона, најстрожије казне за силоватеље деце у Нигерији

Фото: AP Photo/Tsvangirayi Mukwazhi

Предлог закона тек треба да потпише гувернер те државе Насир Ахмад ел-Руфаи како би он ступио на снагу.

Он је раније подржавао кастрацију како би се силоватељи спречили да понове таква дела.

Одлука о томе да се одобри овај предлог закона уследила је након негодовања јавности због таласа силовања, који је довео до тога да гувернери држава у Нигерији прогласе ванредно стање.

Према савезним законима Нигерије, казне за силовање деце су између 14 година и доживотног затвора, али законодавци у државама могу да донесу различита правила о кажњавању.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ОСЛЕПЕО САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански орешник погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!

ИРАН "ОСЛЕПЕО" САД И ИЗРАЕЛ; Нови напади на Техеран; Ирански "орешник" погодио команду ИДФ; Трамп - Рат у Заливу од 1-10? 15!

НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.

04. 03. 2026. у 06:59 >> 23:01

РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА Орбан: Украјина дигла у ваздух Северни ток, то се не сме поновити са Дружбом

"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.

04. 03. 2026. у 13:43

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (3)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart