РУСКИ ГЕНЕРАЛ СЕ ОБРАТИО ЈАВНОСТИ: Стратешки бомбардери НАТО симулирали удар на Русију - хоће да нас испровоцирају
КРАЈЕМ августа амерички бомбардери су вежбали извођење удара крстарећим ракетама на циљеве у Русији, рекао је врховни командант ваздухопловних снага Сергеј Суровикин на брифингу за стране војне аташее, пише РИА Новости.
Фото: ЕПА/Депоситпхотос
Према његовим речима, 31. августа су три бомбардера Б-52 полетела из британске ваздухопловне базе Ферфорд, и након пута изнад Холандије, Немачке, Пољске, и балтичких земаље стигли до естонског полигона Тапа, а затим се вратили назад преко вода Балтичког и Северног мора.
- Према нашој процени, током овог догађаја посаде Б-52 су увежбавале коришћење крстарећих ракета симулираним ракетним ударима на циљеве у Калињинградској регији и другим западним регионима наше земље - рекао је Суровикин.
Три дана раније, Б-52 су увежбавали и ударе против Русије из правца Црног мора, док су још два Б-52 имала сличне мисије борбене обуке на арктичким географским ширинама изнад територије Канаде.
- Сматрамо да је употреба авиона стратешке авијације у непосредној близини државне границе Руске Федерације непријатељски потез чији је циљ да нас испровоцира - рекао је генерал.
Генерал Сергеј Суровикин и Владимир Путин/Фото: ЕПА
Нагласио је да је руска војска пратила лет бомбардера дуж целе руте, а краткотрајни покушаји Б-52 да се приближи границама Русије су благовремено блокирали ловци.
У августу је руска авијација чак 27 пута пресретала стране извиђачке летелице изнад Балтичког, Баренцовог, Црног и Охотског мора.
Препоручујемо
ПОВЛАЧЕЊЕ ТРУПА ОБЕ ЗЕМЉЕ СА МЕЂЕ: Ублажавање тензија на граници Индије и Кине
11. 09. 2020. у 15:21
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)