СТИЖУ РЕНЕ И ПАУЛЕТА: Изнад Атлантика формирале се две тропске олује

Биљана Ристивојевић

08. 09. 2020. у 15:54

АМЕРИЧКА служба за праћење урагана упозорила је да су се над Атлантиком формирале две тропске олује, чији су називи Рене и Паулета.

СТИЖУ РЕНЕ И ПАУЛЕТА: Изнад Атлантика формирале се две тропске олује

Фото: АП

Предвиђа се да ће Рене у подручју Зеленортских Острва проузроковати обилне падавине и ударе ветра максималне брзине 65 километара на час.

Средиште те тропске олује тренутно је око 65 километара југоисточно од острва Санто Антао и она се креће ка западу брзином од око 24 километара на час.

Како наводи АП, Паулета изазива ударе ветра брзине до 85 километара на час, који ће се током наредних неколико дана умерено појачавати.

Паулета, чије је средиште на удаљености од око 2.140 километара западно од Зеленортских Острва, креће се ка северозападу брзином од девет километара на час и тренутно не представља претњу по ту државу.

Обе тропске олује формирале су се јуче - Рене недалеко од обала Западне Африке, а Паулета у централном подручју Атлантика, далеко од копна.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута