ТО НИЈЕ БИО НОВИЧОК! Огласио се научник који је направио биолошко оружје - Наваљни нема симптоме тровања
ИЗЛАЗАК Алексеја Наваљног из коме потврђује да није био отрован новичоком, изјавио је данас руски научник Леонид Ринк, који је непосредно учествовао у прављењу те бојне супстанце.
Фото: ЕПА
Ринк је рекао да искључује да је Наваљни био отрован, јер нема симптоме.
- Чак и да је била употребљена 400 пута мања концентрација од смртоносне дозе, он би изашао из коме, али би имао миозу (сужење зенице ока). Овде нема таквих симптома - објаснио је Ринк.
Према његовим речима, "Новичок" је прављен како би заменио нуклеарно оружје на бојном пољу и има стопроцентну смртност.
- Значи, то није био Новичок - нагласио је Ринк.
Руски опозиционар Алексеј Наваљни данас је изашао из вештачке коме у берлинској болници Шарите.
Немачка влада је 2. септембра, позивајући се на лабораторију Бундесвера, објавила да је Наваљни отрован супстанцом из групе хемијских бојних отрова Новичок.
Ове наводе руска страна негира и тражи да јој буду достављени конкретни подаци из болнице где се лечи Наваљни.
(Спутњик)
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (3)