ОГЛАСИЛА СЕ ЛЕКАРСКА КОМОРА НЕМАЧКЕ: Не можемо учествовати у истрази о Наваљном - "прерогатив државних органа"

Новости онлајн

07. 09. 2020. у 15:07

САВЕЗНА лекарска комора Немачке саопштила је да не може да учествује у истрази случаја руског опозиционара Алексеја Наваљног, јер је то прерогатив државних органа.

ОГЛАСИЛА СЕ ЛЕКАРСКА КОМОРА НЕМАЧКЕ: Не можемо учествовати у истрази о Наваљном - прерогатив државних органа

Фото: Rosbalt.Ru

- Савезна лекарска комора је веома забринута због здравственог стања Алексеја Наваљног и подржава захтеве федералне владе упућене руској влади да се потпуно разјасне околности које су довеле до тог, по живот опасног, погоршања здравственог стања“, саопштила је прес-служба коморе.

Такође су додали да су им доставили медицинске податке о инциденту с Наваљним и да не сумњају у „квалитет лекарских прегледа колега у Немачкој“ које су урадили Наваљном.

- По немачком закону, даља испитивања може иницирати само породица. Савезна лекарска комора не може учествовати у истрази, јер није државни орган. Истрага је прерогатив државних органа - саопштила је прес-служба.

Раније је председник руске Националне лекарске коморе Леонид Рошаљ саопштио да је упутио писмо немачком колеги Клаусу Рајнхарту у којем је предложио формирање заједничке комисије две коморе која би се позабавила случајем Наваљног.

Немачка влада је, позивајући се на лабораторију Бундесвера, саопштила прошле недеље да је Наваљни отрован супстанцом из групе хемијских бојних отрова „новичок“.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (2)

БОСНА У ШОКУ: Селектор Велса се за борбу за Мундијал спремао гледајући филм и о Ратку Младићу