ЛУКАШЕНКОВО ОШТРО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ДЕМОНСТРАНТЕ: "Нећу дозволити напад на било коју цркву у земљи!"

Танјуг

01. 09. 2020. у 18:26

ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је данас да неће дозволити напад на било коју цркву у земљи.

ЛУКАШЕНКОВО ОШТРО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ДЕМОНСТРАНТЕ: Нећу дозволити напад на било коју цркву у земљи!

Фото: АП

- У Белорусији су римокатоличке цркве биле отворене и остаће отворене. Сваки Белорус би требало да има свој пут до катедрале. Нећу дозволити било какве нападе на било коју цркву у нашој земљи - рекао је Лукашенко.

Увече 26. августа, демонстранти који су протестовали против резултата белоруских председничких избора окупили су се на Тргу независности у Минску.

Припадници интервентне полиције су стигли и почели да хапсе демонстранте, од којих су се неки склонили у Црвену цркву.

Снаге безбедности су их тамо закључале, али су их касније пустиле.

Поглавар римокатоличке цркве у Белорусији, надбискуп Тадеуш Кондрусиевич осудио је акције снага безбедности против демонстраната, као и инцидент у Црвеној цркви у Минску.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (7)

Када је кеш/рефинансирајући кредит најбоља опција за вас и какве опције нуде банке у Србији?