КАНЦЕЛАРИЈА СЗО: Више од 1,23 милиона заражених у Афирици

Танјуг

30. 08. 2020. у 19:27

ВИШЕ од 24.000 случајева корона вируса потврђено је у афричким државама у последња 24 сата, чиме је укупан број заражених у Африци премашио 1,23 милиона, саопштила је данас Регионална канцеларија Светске здравствене организације за Африку.

КАНЦЕЛАРИЈА СЗО: Више од 1,23 милиона заражених у Афирици

Фото: AP Photo/ Sunday Alamba

Како прецизира ТАСС, у последња 24 сата забележено је још 24.767 случајева корона вируса, а укупно до сада 1.236.623.

Преминуло је још 813 људи, чиме је укупан број жртава достигао 29.419.

Од корона вируса опоравило се укупно 968.000 пацијената.

Највећи број заражених и преминулих од последица корона вируса има Јужноафричке Република, у којој је потврђено 622.551 оболелих и 13.981 преминули.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.

02. 05. 2026. у 21:42

Коментари (1)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе